ceník | kariéra | kontakty | mapa stránek | písmo   x x x

Významný milník překročen - bilanční suma MPU překročila 10 mld. Kč

zpět na výpis
20. 3. 2015
Moravský Peněžní Ústav – spořitelní družstvo (MPU) dosáhl významného milníku ve svém hospodaření a zařadil se mezi klíčové finanční instituce v ČR. Bilanční suma překročila hodnotu 10 miliard Kč a počet klientů dlouhodobě přesahuje 11 500. Tyto údaje potvrzují správnost zvolené strategie a otevírají prostor pro plnění klíčových cílů MPU.
 
Bilanční suma vytváří dostatečný prostor pro naplňování bankovních standardů a pro neustálé zvyšování kvality poskytovaných služeb. Dle bilanční sumy patří MPU mezi 20 největších firem s ryze českým kapitálem a také mezi největší firmy ve Zlínském kraji.
 
Pozitivní výsledky klientského průzkumu

Klienti MPU dlouhodobě potvrzují svou spokojenost s produkty a službami MPU. V dotazníkovém šetření, které bylo pořádáno v rámci Tradičního setkání s klienty v Praze, vyjádřilo svou spojenost více než 95 % zúčastněných klientů. Navíc 46 % klientů hodnotilo spokojenost s produkty a službami MPU jako „velmi spokojen“. V rámci dotazníku se klienti vyjadřovali také k výsledkům hospodaření MPU. Klienti projevili spokojenost se ziskovým hospodařením MPU, a tím i s výplatou podílu na zisku, který MPU od roku 2012 pravidelně vyplácí.

„Opravdu nás těší, že klienti jsou spokojeni s našimi produkty a službami, ale těší nás i to, že 78 % klientů vyjádřilo svou spokojenost i s výplatou podílu na zisku MPU. Spokojenost klientů se odráží zejména v neutuchajícím zájmu klientů o další členské vklady.

Děkuji tímto celému týmu MPU, který má hlavní podíl na tak skvělých výsledcích. Nadále budeme našim klientům nabízet produkty a služby, které v rámci bankovního segmentu budou jedinečné a pro klienty výhodné,“ sdělil generální ředitel MPU, Ing. Radomír Lapčík, LL.M.

© 2019 MPU banka a.s., se sídlem Praha, Nové Město, Senovážné náměstí 1375/19, PSČ 110 00, IČ: 25307835