média | kariéra | kontakty | mapa stránek | písmo   x x x
Jak se stát členem

Jestli vás Moravský Peněžní Ústav - spořitelní družstvo (MPU) oslovil svým profesionalismem, širokou nabídkou, kvalitou poskytovaných služeb, jistotou, bezpečností a dalšími zajímavými podmínkami, je pro vás důležité vědět, jak se stát členem MPU:

Podmínky členství

Je toho velmi málo, co musíte udělat, abyste se mohli stát klienty - členy MPU a podílet se na rozvoji našeho regionu. Členem MPU může být fyzická a právnická osoba.

 

Členství vzniká po

  • Doručení písemné přihlášky
  • Zaplacení vstupního vkladu
  • Schválení členství orgány MPU

 

Písemná přihláška je jednoduchý tiskopis, který s Vámi zaměstnanci MPU rádi a ochotně vypracují. Potřebujete pouze občanský průkaz.

Vstupní vklad ve výši 1000,- Kč je splatný současně s doručením přihlášky. Je součástí tzv. členského vkladu.

Členský vklad slouží k zajištění základního jmění MPU. Jeho celková výše v současnosti činí 1000,- Kč. Členský vklad přináší podíl na zisku a při ukončení členství se vrací zhodnocený o poměrnou část kapitálu.

Zatímco vklady na účtech jsou stejně jako vklady u bank pojištěny u Fondu pojištění vkladů, a to do výše ekvivalentu 100 000 EUR na osobu, na členský vklad jakožto součást základního kapitálu se pojištění vkladů nevztahuje.

 

Stanovy obsahují všechny principy a pravidla, kterými se MPU řídí při své činnosti. Jsou k dispozici na všech pracovištích MPU a naši zaměstnanci Vás s nimi při vzniku členství seznámí.

 

© 2013 Moravský Peněžní Ústav - spořitelní družstvo, se sídlem Praha, Nové Město, Senovážné náměstí 1375/19, PSČ 110 00, IČ: 25307835
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s jejich použitím. Další informace